Masaże

Masaż klasyczny:

Masaż wywołuje liczne zmiany i reakcje w organizmie o charakterze miejscowym i ogólnym. Reakcja miejscowa polega na zmianach powstających w masowanych tkankach. Ale masaż – nawet częściowy – ma wpływ na cały organizm, między innymi:
• podwyższa temperaturę skóry,
• zwiększa szybkość przepływu krwi,
• uaktywnia pracę wszystkich układów,
• otwiera dodatkowe naczynia krwionośne,
• zmniejsza ciśnienie krwi,
• poprawia pracę serca,
• obniżenie napięcia mięśniowego,
• przyspieszenie wypoczynku po wysiłku fizycznym,
• złuszczenie i usuwanie rogowaciejącego naskórka – odmłodzenie naskórka,
• poprawa elastyczności skóry.

Masaż bańką chińską:

Stosuje się jako element kuracji antycellulitowej. Przyspiesza krążenie krwi i płynów ustrojowych, dzięki temu pomaga pozbyć się toksyn z organizmu, które są również przyczyną cellulitu. Reguluje przemianę materii , co jest przydatne w redukcji tkanki tłuszczowej. Działa jak bardzo mocny peeling.

Masaż wspomagający odchudzanie:

Masaż wykonywany na tkance tłuszczowej, polegający na jej rozbiciu. Przynosi wspaniałe efekty ukrwienia, ujędrnienia oraz likwidacji cellulitu.

Masaż izometryczny:

Stosowany jest jako pomoc w rehabilitacji – w stanach po częściowym unieruchomieniu kończyn, po urazach – tam gdzie nastąpiło osłabienie mięśni, lub po dłuższej rekonwalescencji. Wykonywany jest również jako masaż odchudzający, który redukcje podskórną tkankę tłuszczową, oraz masaż przyczyniający się do wzrostu masy i siły mięśniowej. Masaż izometryczny polega na intensywnym treningu mięśni podczas skurczu izometrycznego.

Masaż kontralateralny:

Wykonywany na odpowiedniej części kończyny zdrowej w stosunku do części kończyny chorej. Masaż ten przeprowadza się we wszystkich przypadkach, w których niemożliwe jest zastosowanie masażu na chorej kończynie ze względu na przeciwwskazania (np. stan zapalny, oparzenia, rozległe rany, opatrunek gipsowy, zmiany dermatologiczne itp.).  Oddziaływanie masażem na zdrową kończynę aktywizuje przepływ krwi i bodźców nerwowych, za pośrednictwem skrzyżowań naczynioruchowych odruchów fizjologicznych, na stronie przeciwnej w ok. 30%.

Drenaż limfatyczny:

Pobudza krążenie limfy, poprawiając stan organizmu. W wyniku stymulacji odpowiednich punktów na ciele następuje lepsze odżywienie i praca komórek oraz odpowiednia regulacja krążenia krwi i funkcjonowania organów wewnętrznych. Poddawana masażowi skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. Poprawia się metabolizm tkanki tłuszczowej oraz przemiana materii w partiach skórnych, podskórnych i w mięśniach. Ubywa nam kilogramów, a sylwetka staje się ładnie wymodelowana. Dochodzi do usprawnienia przepływu chłonki w układzie limfatycznym. Dzięki temu eliminowane są czynniki sprzyjające powstawaniu cellulitu. Masaż taki zapobiega niewydolności krążenia obwodowego, szczególnie w obrębie kończyn dolnych i pozwala pozbyć się efektu zimnych stóp oraz obrzęków.

Masaż relaksacyjny:
Wykonywany na naturalnych olejach z dodatkiem olejków eterycznych. Wspaniały sposób na wprowadzenie ciała w stan głębokiego relaksu.

Masaż gorącymi kamieniami wulkanicznymi:
Bardzo przyjemny masaż, który stanowi mieszankę aromaterapii, akupresury i termoterapii. Wspaniale rozgrzewa ciało, zmiękcza mięśnie, zmniejsza bóle stawów i kręgosłupa. Dodatkowo odżywia, uelastycznia i ujędrnia skórę

Masaż stemplami ziołowymi:
Wywodzi się z kultur dalekiego wschodu, można go spotkać również pod nazwą Panti Laur. Stemple wykonane są z bawełny, a w nich znajdują się zioła i przyprawy.  Głęboko relaksuje, odpręża, a  stemple dodatkowo  peelingują skórę, co czyni ją miękką i oczyszczoną. Zalecany dla osób przemęczonych, prowadzących stresujący, intensywny tryb życia.

Masaż czekoladowy:

Chyba każdy uwielbia czekoladę, prawda? To może czekolada w dietetycznym, ujędrniającym, antycellulitowym oraz relaksacyjnym wydaniu? Masaż naturalną czekoladą działa odmładzająco, hamuje proces starzenia się skóry, chroni ją przed utratą wilgotności, przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej. Wnika głęboko w skórę usprawniając obieg krwi i stymulując przepływ limfy. Pomaga usunąć z ciała nadmiar wody i toksyn. Silnie nawilża, ujędrnia, odżywia i przyspiesza regenerację skóry, która staje się gładsza. Poprawia jej koloryt, zapewnia miękkość i aksamitną gładkość. Kakaowiec pobudza produkcję hormonów szczęścia - endorfin. To im zawdzięczamy poprawę samopoczucia po zjedzeniu kawałka czekolady. Podczas zabiegu nastrój polepsza się już pod wpływem samego zapachu użytych kosmetyków.

Masaż dla kobiet w ciąży:

Celem masażu jest zmniejszenie obrzęków, napięć i dolegliwości bólowych w okolicach podlegających nadmiernemu obciążeniu: barki, kark i szyja, grzbiet - szczególnie z odcinkiem lędźwiowo-krzyżowym, kończyny dolne i stawy kończyn dolnych. W miarę jak dziecko rośnie, u kobiety zmienia się środek ciężkości ciała, co powoduje, że kręgosłup jest przeciążony. To natomiast powoduje silny ból i zniechęca do poruszania się. Rosnący płód uciska naczynia krwionośne powodując zaburzenia krążenia, czego efektem jest zastój krwi w nogach. Masaż wspaniale odpręża i relaksuje, a jeżeli mama jest zrelaksowana to dzidzia również.

TOP